b_s_uklad_1b-rada_srodek_01.gifStrona Głównab_s_uklad_1b-rada_srodek_01.gifAktualności b_s_uklad_1b-rada_srodek_01.gif Wybory do Parlamentu Europejskiego b_01_05.gif
 

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

Okręg wyborczy nr 13, obejmujący obszar
województwa lubuskiego i województwa zachodniopomorskiego

1. W okręgu wyborczym zarejestrowano następujące listy okręgowe:

  • lista nr 1, którą, zarejestrował Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej
  • lista nr 2, którą zarejestrował Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy,
  • lista nr 3, którą, zarejestrował Komitet Wyborczy Samoobrona Rzczpospolitej Polskiej,
  • lista nr 4, którą zarejestrował Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy,
  • lista nr 5, którą zarejestrował Komitet Wyborczy Unii Polityki Realnej,
  • lista nr 6, którą zarejestrował Narodowy Komitet Wyborczy Wyborców,
  • lista nr 7, którą zarejestrował Komitet Wyborczy Inicjatywa dla Polski,
  • lista nr 8, którą zarejestrował Komitet Wyborczy Wyborców Socjaldemokracji Polskiej,
  • lista nr 9, którą, zarejestrował Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość,
  • lista nr 10, którą. zarejestrował Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin,
  • lista nr 11, którą zarejestrował Komitet Wyborczy Wyborców - Ogólnopolski Komitet Obywatelski "OKO",
  • lista nr 12, którą zarejestrował Komitet Wyborczy Unii Wolności,
  • lista nr 13, którą zarejestrował Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego,
  • lista nr 14, którą zarejestrował Koalicyjny Komitet Wyborczy KPEiR-PLD,
  • lista nr 17, którą zarejestrował Komitet Wyborczy Wyborców Konfcdcracja Ruch Obrony Bezrobotnych,
  • lista nr 20, którą zarejestrował Komitet Wyborczy Demokratycznej Partii Lewicy.

Na listach zgłoszono ogółem 155 kandydatów.

2. Warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 ustawy, spełnoły listy okręgowe zarejestrowane przez następujące komitety wyborcze:

  • lista nr 1 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej,
  • lista nr 3 - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej,
  • lista nr 4 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy,
  • lista nr 8 - Komitet Wyborczy Wyborców Socjaldemokracji Polskiej,
  • lista nr 9 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość,
  • lista nr 10 - Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin,
  • lista nr 12 - Komitet Wyborczy Unii Wolności,
  • lista nr 13 - Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego.

3. Okręgowa Komisja Wyborcza ustaliła następujące wyniki glosowania w okręgu wyborczym:

  • uprawnionych do glosowania było: 2 128 798 wyborców,
  • karty do glosowania wydano: 384 901 wyborcom,
  • liczba kart nieważnych wyniosła: 302,
  • liczba kart ważnych (osób, które wzięły udział w glosowaniu) wyniosła: 384 405, czyli frekwencja wyborcza wyniosła: 18.06%,
  • głosów nieważnych oddano: 11 510,
  • co stanowi 2.99% ogólnej liczby głosów,
  • głosów ważnych oddano: 372 895,
  • co stanowi 97.01% ogólnej liczby głosów.

4. Na poszczególne okręgowe listy kandydatów zarejestrowane w okręgu wyborczym oraz na poszczególnych kandydatów z tych list oddano nastepujacą liczbę głosów:

Lista nr 1 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej: 96 858

  • BUKIEWICZ Bożenna 16 424
  • CHMIELEWSKI Zdzisław Kazimierz 40 256
  • JABLONSKI Marcin Artur 2 875
  • KAWA Marek Konrad 1 747
  • PREISS Sławomir Piotr 5 615
  • STANISLAWSKI Paweł 5 901
  • SUCHOWIEJKO Wiesław Jacek 2 288
  • SZADNY Waldemar Romuald 6 169
  • TORZEWSKI Marek Henryk 15 583

Lista nr 2 - Komitet Wyborczy Polska Partia Pracy: 2 022

  • BRZUZY Ryszard 420
  • DRYJA Tadeusz 59
  • FURTAK Zbigniew Tadeusz 170
  • LABADZ Krzysztof Józef 211
  • MACONKO Czesław Kazimierz 142
  • MACKOWIAK Maciej  377
  • PODSTAWSKl Dariusz Jan 53
  • SMIATACZ Małgorzata  268
  • SZCZYG1EL Mirosław Andrzej 245
  • TYBURA Arkadiusz 77

Lista nr 3 - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej:  49 876

  • CIENKOWSKI Wiesław 733
  • JABLONSKI Artur Krzysztof 6938
  • KWAPINSKA Alina 2783
  • MUCEK Przemysław 1 298
  • SOBON Janusz 1 809
  • STOLARCZYK Stanisław 8 308
  • SZCZEPANIK Bogumiła Iwona 2 950
  • WASILEWSKA-KITA Regina 6 465
  • WIERCZUK Jarosław 18 592

Lista nr 4 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy: 43 328

  • BURDA Bogumiła 5 300
  • CZUKOWICZ Iwona Elżbieta 1 900
  • DZIALOSZEWSKA Teresa 1 727
  • JURAS Paweł Marek 1 501
  • KRYSKA Marian Kazimierz 1 185
  • LIBERADZKI Bogusław 25 335
  • PENTELSKI Roman 417
  • RESZEL Tomasz Paweł 1 699
  • WINIARSKI Krzysztof 1 039
  • WOZNIAK Mariusz Jacek  3 225

Lista nr 5 - Komitet Wyborczy Unii Polityki Realnej: 6 367

  • CZUBARA Tomasz 331
  • DOROSZ Leszek Tomasz 483
  • GLADKOW Jan 636
  • KATZER Jacek 1 993
  • LEWANDOWSKI Jan 460
  • MIKOLAJCZYK Przemysław Artur 464
  • PATELKA Jerzy 674
  • RAITER Mirosław 199
  • WAGEMANN Mateusz 498
  • ZAPADKA Rafał Zygmunt 629

Lista nr 6 - Narodowy Komitet Wyborczy Wyborców:   5 056

  • CEBULAK-AZIEWICZ Elżbieta Urszula 307
  • DABROWSKA Grażyna 453
  • GALICKI Lech Władysław 92
  • KRUK Joanna Maria 353
  • LINDECKI Andrzej Krzysztof 306
  • POPOWICZ Sebastian 628
  • SALUDA Andrzej Tadeusz 146
  • TOMCZAK Grzegorz Michał 616
  • WILKOWIECKI Zbigniew Huber 559
  • ZEBROWSKI Wojciech Stanisław 1 596

Lista nr 7 - Komitet Wyborczy Inicjatywa dla Polski: 3 905

  • CIEPIELA Zbigniew Marian 175
  • GRYTCZUK Aleksander 352
  • LEWINSKI Julian 469
  • POLROLNICZAK Edward 144
  • SOBCZAK Andrzej 323
  • SOCHANSKI Bartłomiej 2 187
  • WOJNAROWSKI Przemysław 255

Lista nr 8 - Komitet Wyborczy Wyborców Socjaldemokracji Polskiej: 23 651

  • CHABOWSKI Józef Edward 723
  • CZAJA-BULSA Grażyna Teresa 2251
  • DĘBICKI Piotr Arnold 668
  • DROZDOWSKA Anna 4 422
  • FREYBERG Ewa 7 969
  • HLADKIEWICZ Wiesław 1879
  • JĘDRAS Bogusław 908
  • KALENIK Łukasz Miłosz 364
  • KRUK Tomasz 3 532
  • ZABOROWSKI Tadeusz Eugeniusz 935

Lista nr 9 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość: 44 236

  • BARTNIK Lech Jan 2 858
  • HOC Czesław 16396
  • JACH Michał 1 363
  • KOPEĆ Maciej Stanisław 2 693
  • PERCZAK Wojciech 3 450
  • SURMACZ Marek Tomasz 11 267
  • SYCHOWSKI Marcin Przemysław 1579
  • WARDACKI Wojciech Piotr 1 781
  • WINNICKI Kazimierz 1 764
  • ZASADZKI Włodzimierz Andrzej 1 085

Lista nr 10 - Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin: 45 064

  • DRAB Wiesława Stefania 3 123
  • FRACKOWIAK Michał 2 912
  • JACHIMOWSKT Jacek Edward 925
  • JASIONOWSKI Czesław Jan 1 759
  • KLUKOWSKI Wacław 3 438
  • KOPYSC Lech Jan  1 895
  • STOJANOWSKI-HAN Stanisław  3 685
  • WIECHECKI Rafał Sylwester 3 139
  • WOJCIK Tomasz Feliks 22 765
  • ZLOB1NSKI Robert Marcin 1 423

Lista nr 11 - Komitet Wyborczy Wyborców Ogólnopolski Komitet Obywatelski "OKO": 2 645

  • CHUDZYNSKI Janusz 439
  • FELDON Antoni 425
  • GLABINSKI Zbigniew 372
  • GRABSZTUNOWICZ Jan 118
  • KISZKURNO Sławomir 226
  • LIBSZ Marta 247
  • MALECKA Maria 346
  • MATYSIEWICZ Łukasz 104
  • RANIS Jerzy 236
  • WOLEK Zdzisław 132

Lista nr 12 - Komitet Wyborczy Unii Wolności: 22 235

  • DEGLER Cecylia Maria     334
  • DUDA Barbara Maria1 384
  • KAWALA Andrzej Jerzy     514
  • NORSESOWICZ Mariusz Grzegorz   1 003
  • OSTROWSKI Marek Władysław     2 004
  • PIETRUSZAK Wiesław 544
  • RAJEWSKI Przemysław Jan     417
  • ŚWIĘCICKI Marcin 14225
  • TOMCZAK Marta Magdalena1 101
  • UFNIARZ Grzegorz Marek       709

Lista nr 13 - Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego: 13217

  • ANDRYKTEWICZ Jan Tadeusz  3 702
  • CISZEK Marcin Aleksander 637
  • FRANASZEK-SZPAK Izabela Danuta     386
  • JACKIEWICZ Artur Piotr     431
  • JAKUBTAK Marek 1 023
  • JUNCEWICZ Magdalena     4327
  • KOZAK Wojciech    762
  • KWASNIEWICZ Elżbieta 1 025
  • SOKOLOWSKI Mariusz Stanisław    491
  • TYLICKA Halina Małgorzata 433

Lista nr 14 - Koalicyjny Komitet Wyborczy KPEiR-PLD  3 819

  • KARCZMAR Roman Jarosław     318
  • LESZCZYNSKI Jerzy 465
  • MACHOWICZ Sławomir  1 061
  • MAGDZIAK Anatol    192
  • MALINOWSKI Eugeniusz     270
  • MATLAWSKI Bogdan410
  • OWSIANNY Jacek Paweł   204
  • SYLWESTRZAK Zofia Małgorzata     546
  • SZYMCZYK Łukasz  152
  • ZALEWSKI Sylwester       201

Lista nr 17 - Komitet Wyborczy Wyborców Konfederacja Ruch Obrony Bezrobotnych: -  5 103

  • BARDONSKA Genowefa Anna    232
  • BELA Anna Laura     482
  • FABIANOWICZ Zenon1234
  • JARECKI Przemysław Piotr     383
  • JASNIAK Tomasz Cezary  144
  • MATUSZEWSKI Dariusz Piotr     481
  • OWCZAREK Zbigniew 617
  • SULERZYCKA Bożena  391
  • SYTEK Dorota   823
  • TUREK Tadeusz      316

Lista nr 20 - Komitet Wyborczy Demokratycznej Partii Lewicy: 5 513

  • ADRYJANOWSKI Mieczysław     253
  • BOJKE Ewa      369
  • CELMEROWSKI Mariusz348
  • DZIDO Agata    176
  • GOCH Zbigniew     2423
  • STECKA-MELKIS Weronika     220
  • WASIAK Elżbieta Henryka 998
  • WASILUK Maciej     175
  • ZAGAJSKI Marek Andrzej 180
  • ZAKRZEWSKI Grzegorz Krzysztof       371

5. Na zarejestrowane w okręgu wyborczym list okręgowych wymienionych w pkt. 2 uprawnionych komitetów wyborczych oddano następujące liczby głosów:

  • lista nr 1 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej: 96 858,
  • lista nr 3 - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej: 49 876,
  • lista nr 4 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej-Unia Pracy: 43 328,
  • lista nr 8 - Komitet Wyborczy Wyborców Socjaldemokracji Polskiej: 23 651,
  • lista nr 9 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość: 44 236,
  • lista nr 10 - Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin: 45 064,
  • lista nr 12 - Komitet Wyborczy Unii Wolności: 22 235,
  • lista nr 13 - Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego: 13217.

6. Spośród list okręgowych spełniających warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2
ustawy, mandaty przypadły następującym listom:

  • Lista nr 1 - Komitet Wyborczy Platforma Obywatelska Rzeczypospolitej Polskiej
    uzyskała 1 mandat. Mandat z tej listy uzyskał kandydat:
    CHMIELEWSKI Zdzisław Kazimierz, na którego oddano 40 256 głosów.

  • Lista nr 4 - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia
    Pracy uzyskała 1 mandat. Mandat z tej listy uzyskał kandydat:
    LBERADZKI Bogusław, na którego oddano 25 335 głosów.

7. Następującym listom okręgowym, które spełniły warunek, o którym mowa w art. 125 ust. 2 ustawy, mandaty nie przypadły:

  • Lista nr 3 - Komitet Wyborczy Samoobrona Rzeczpospolitej Polskiej
  • Lista nr 8 - Komitet Wyborczy Wyborców Socjaldemokracji Polskiej
  • Lista nr 9 - Komitet Wyborczy Prawo i Sprawiedliwość
  • Lista nr 10 - Komitet Wyborczy Liga Polskich Rodzin
  • Lista nr 12 - Komitet Wyborczy Unii Wolności
  • Lista nr 13 - Komitet Wyborczy Polskiego Stronnictwa Ludowego
 
    Powrót Góra  

© Urząd Miasta Szczecin. Wszelkie prawa zastrzeżone. Kontakt: webmaster@um.szczecin.pl
ISO 8859-2. Optymalizacja dla MSIE 5,0, Netscape 4,0. 800x600, true color
.