Aktualności

Akcja Zima – raport 16.01. 2013 r. – stan na godz. 09.00


Blisko 200 osób zaangażowanych jest obecnie przy pracach w ramach Akcji Zima

Działania nocne

W nocy z 15.01. na 16.01na ulicach Szczecina przy ręcznym oczyszczaniu pracowało łącznie 26 osób (20 osób z firmy Romus przy oczyszczaniu miejsc postojowych w Strefie Płatnego Parkowania i 6 osób z firmy Usługi Porządkowe Eugeniusz Fabiszewski sprzątało  przystanki komunikacji miejskiej).

W nocy wywieziono śnieg z następujących ulic:

- Felczaka,
- Pl. Grunwaldzki,
- Śląska,
- Jagiellońska od pl. Lotników w kierunku al. Wojska Polskiego,
- Wojciecha,
- dolny parking przy ul. Kolumba,
- okolice pl. Tobruckiego,
- al. Niepodległości przy poczcie,
- u. Wyszyńskiego w obu kierunkach.

W nocy przy wywozie śniegu pracowało 35 osób wraz z 7 zestawami sprzętowymi, w skład których wchodzą dwie ciężarówki i  jedna ładowarka. Łącznie w nocy z 15.01. na 16.01. wywieziono 71 wywrotek śniegu, ok. 500 ton śniegu. Prace w całości wykonane zostały na ul. Wyszyńskiego i na dolnym parkingu przy ul. Kolumba. Z uwagi na utrudniony dostęp przez zaparkowane na ulicach samochody śnieg został wywieziony w 85% - 95%.

Od początku trwania Akcji Zima z ulic miasta wywieziono ok. 9 500 ton śniegu. Na ulicach Szczecina od godziny 18.50 pracowało 21 sztuk pługopiaskarek (15 – na lewobrzeżu, 6 – na prawobrzeżu).

Prace prowadzone były na jezdniach ujętych w I i  II kolejności oraz na  ulicach zgłoszonych przez mieszkańców m.in. na ul. Hrubieszowskiej, Kingi, Różanej, Tynieckiej, Samborskiej, Chobolańskiej, Braniborskiej, Jesionowej, Zielonej, Reczańskiej, Zbójnickiej, Poronińskiej, Źródlanej, Krętej, Wileńskiej. Kieleckiej, Ogrodowej, Białostockiej, Gorlickiej, Brodnickiej, Tarnobrzeskiej.  Jezdnie ujęte w planie Akcji Zima są czarne i mokre.

Działania prowadzone obecnie

Obecnie 7 pługopiaskarek oczyszcza jezdnie na prawobrzeżu i lewobrzeżu I, II i III kolejności oraz zgłoszone interwencyjnie.

Przy oczyszczaniu ręcznym pracuje 185 osób, w tym:

  • 21 osób -  przystanki,
  • 61osób -  miejsca postojowe w SPP,
  • 20 osób-  chodniki w SPP,
  •  83 osoby zatrudnione w ramach robót publicznych, pracuje przy oczyszczaniu chodników m.in. przy ul. Mickiewicza, 26 Kwietnia, Wyszyńskiego, Dąbrowskiego (schody).

Komunikacja miejska funkcjonuje zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy. Na niektórych liniach część pojazdów ma kilkuminutowe opóźnienia. Wszystkie autobusy i tramwaje są na liniach.

 

Poniżej prognoza pogody na najbliższe dni.

 


16.01.2013