Aktualności

Piotr Krzystek, prezydent Szczecina powoła nowego zastępcę


Nowy zastępca prezydenta Krzysztof Soska i prezydent Piotr Krzystek podczas konferencji prasowej

Będzie nim Krzysztof Soska.
Nowy zastępca odpowiadać będzie za kulturę, sport i turystykę, zdrowie i opiekę społeczną oraz kontakty z organizacjami pozarządowymi. Do tej pory nadzór nad tymi dziedzinami oraz oświatą sprawowała Elżbieta Masojć.

Uzasadniając nominację prezydent Piotr Krzystek zwrócił uwagę na doświadczenie i kompetencje Krzysztofa Soski oraz jego znajomość spraw i potrzeb miasta. Zwrócił też uwagę, że będą one szczególnie przydatne w zarządzaniu kluczowymi z punktu widzenia prezydenta sferami, którymi są kultura sport i zdrowie.

Krzysztof Soska obejmie funkcję zastępcy prezydenta od 20 kwietnia br.

Krzysztof Soska - życiorys
45 lat. Absolwent ATK w Warszawie (kierunek: studia nad rodziną). Studia podyplomowe w zakresie zarządzania i marketingu (Szkoła Menedżerów, Politechnika Szczecińska, Instytut Ekonomii i Zarządzania) oraz psychologii zarządzania (Zachodniopomorska Szkoła Biznesu). Ukończone studium MBA (Zachodniopomorska Szkoła Biznesu). Wieloletni dziennikarz i prezenter. W latach 1993 – 1996 redaktor naczelny Radia AS Szczecin. Następnie, do roku 2004 w Polskim Radiu Szczecin, gdzie prowadził audycje publicystyczne m.in. „Kawiarenkę polityczną” oraz rozmowy dnia. W latach 2001-2003 prezes zarządu spółki „Audytorium 17” reprezentującej interesy rozgłośni regionalnych Polskiego Radia. W latach 2003 – 2006 pracował w Telewizja TVP3 Szczecin i TVP1. Prowadził m.in. „Rozmowy Dnia”, programy publicystyczne i debaty polityczne. Od roku 2006– prezes zarządu, redaktor naczelny Polskiego Radia Szczecin.


07.04.2010