Aktualności

Odbiór odpadów – przyjmowanie deklaracji


Wydłużone godziny pracy urzędu, dodatkowe punkty pobierania i przyjmowania deklaracji, spotkania z mieszkańcami i z zarządcami nieruchomości -  to działania, które dodatkowo podejmie urząd miast, aby ułatwić terminowe złożenie deklaracji w sprawie opłaty za gospodarowanie odpadami.

 

Uchwała rady miasta z 22 kwietnia 2013 r. , która zmieniła wzór deklaracji i termin jej składania (do 15. czerwca br.) będzie prawomocna dopiero na przełomie maja i czerwca. W związku z tym czas na złożenie deklaracji będzie krótki. Urząd miasta intensyfikuje działania, które mają pomóc właścicielom domów jednorodzinnych i zarządcom w sprawnym i terminowym złożeniu deklaracji. Wśród zaplanowanych działań od 3 do 14 czerwca są:

  • Wydłużenie czasu pracy.Przez dziesięć dni roboczych od 3 do 14 czerwca wydłużone zostaną godziny przyjęć deklaracji.  Dokument będzie można złożyć od poniedziałku do piątku od 7:30 do godziny 18 w urzędzie przy pl. Armii Krajowej 1
  • Dodatkowe punkty. W tych dniach deklaracje będą przyjmowane w holach trzech wejść do magistratu -  wejście główne tzw. prezydenckie, hol przy  filharmonii i wejście od ul. Odrowąża. Te stanowiska obsługiwane będą w sumie przez ok. 16 osób. W miarę potrzeb liczba osób będzie większa.
  • Prawobrzeże też przyjmuje.Przyjmowanie deklaracji w filii urzędu na prawobrzeżu przy ul. Rydla,  pokój Wydziału Księgowości – 3 osoby  do obsługi właścicieli nieruchomości. Filia  na prawobrzeżu będzie przyjmować deklaracje w standartowych godzinach pracy filii czyli od 8.00 do 16.00.
  • Pomoc przy wypełnianiu deklaracji.W każdym punkcie będzie możliwość pobrania formularza deklaracji, wzoru wypełnienia, złożenia deklaracji, uzyskania informacji dotyczących wypełnienia; udostępnione będą przykładowe wzory wypełnienia deklaracji. Cały czas można korzystać z infolinii 91 435 11 99 oraz 91 435 11 98 oraz z maila gospodarka_odpadami@um.szczecin.pl

 

Dodatkowo zaplanowano następujące działania:

 

  • Elektroniczny generator deklaracji.Narzędzie będzie dostępne na przełomie maja i czerwca na stronach urzędu miasta. Dzięki niemu będzie można wprowadzić i zapisać dane,  wydrukować, a następnie wysłać pocztą lub złożyć deklarację osobiście w urzędzie. Dla osób posiadających podpis elektroniczny istnieje możliwość złożenia deklaracji przez internet.
  • Działania poza urzędem

- Spotkania osiedlowe. Dodatkowe spotkania informacyjne po 20 maja w Radach Osiedli – uzgodnione są na razie spotkania w 8 Radach (Żydowce, Zawadzkiego -  Klonowica, Golęcino - Gocław Osowo, Skolwin, Dąbie, Arkońska - Niemierzyn, Śródmieście Zachód) w godzinach od 17 do 19. Na spotkania zaproszeni są mieszkańcy osiedli. Szczegółowy harmonogram będzie dostępny w przyszłym tygodniu.

- stoisko na kiermaszu „Pamiętajmy o ogrodach” w terminie 18-19 maja na Wałach Chrobrego

  • Cykliczne spotkania z zarządcami nieruchomości
  • Dodatkowe działania.Publikacje w gazetach lokalnych, spoty radiowe, wydania ZOOM na Szczecin poświecone tematyce związanej z odpadami  i deklaracjami (pierwsze w poniedziałek 13 maja). Plakaty i bilbordy. Film instruktażowy jak wypełnić deklarację.Bezpośrednia dystrybucja materiałów informacyjnych wraz deklaracją do mieszkańców domów jednorodzinnych.

10.05.2013