Aktualności

„Ambasador Szczecina” 2014


Piotr Banach oraz Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT w uznaniu osiągnięć przyczyniających się do promocji miasta Szczecina w kraju i zagranicą wyróżnieni zostaną honorowym tytułem „Ambasador Szczecina”.
 
Piotr Banach (ur. 5.03.1965 r. w Szczecinie) – polski muzyk, kompozytor i producent muzyczny. Założyciel, lider i gitarzysta grup Dum Dum, Heyoraz Indios Bravos.
Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego ZUT – założony w listopadzie 1952 r., przez ówczesnego studenta Politechniki Szczecińskiej, późniejszego profesora - Jana Szyrockiego (29.12.1931-9.04.2003 r.). Od momentu powstania, w krótkim czasie zespół stał się jednym z najlepszych chórów akademickich w Polsce. Udowadniał to wielokrotnie na licznych krajowych i międzynarodowych festiwalach oraz konkursach chóralnych, zdobywając coraz większe uznanie i nagrody artystyczne.
W imieniu chóru wyróżnienie odbiorą pan Edward Półrolniczak, Prezes oraz pan Szymon Wyrzykowski, Dyrygent i Dyrektor Artystyczny Stowarzyszenia Śpiewaczego Chór Akademicki im. prof. Jana Szyrockiego Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.
 
Uroczyste nadanie honorowego tytułu „Ambasador Szczecina” 2014 odbędzie się podczas uroczystej sesji Rady Miasta Szczecin w dniu 4 lipca br.

24.06.2014